Kontakt

mgr Łukasz Przelaskowski

telefon kontaktowy:

+48 - 782 - 213 - 727

e-mail: admin@rodprzelaskowskich.com


Skype: poszukiwaczeprzodkow

 


 

Inne źródła kontaktu:

linkedingoogleplus twitter

 


Fanpage:

facebookFundacja Rodu Przelaskowskich Herbu Srzeniawa

facebookPoszukiwacze Przodków - Łukasz Przelaskowski

  

Archiwiści rodowi

facebookŁukasz Przelaskowki


facebookJan Przelaskowski

Wyszukiwarka

( ur. 1941 )

Gryfowo, Polska

Pochodzenie: II Linia Stanisława ( ur. 1753 r.)

 

              

Jerzy Przelaskowski ( ur. 1941 ) -  od 1973 do około początku lat 80-tych prezes piłkarskiej drużyny Gryfów. Z czasem został Naczelnikiem Miasta i Gminy w Gryfowie.

    "Prezes piłkarskiej drużyny Gryfów od 1973 do 1982 r.
    Formalnie w latach 1963-1970 funkcję trenera, kierownika drużyny i opiekuna pełnił Pałac Jerzy. Od 1970 roku opiekę nad drużyną LZS GRYF przejmuje kierownik cegielni Polanowskiej - Stanisław Brzóska. Od 1973 roku prezesem klubu zostaje dr. Pohz Rzeczyca - Jerzy Przelaskowski a grającym trenerem Chwastek.
     Wojciech. Od 1975 roku - trenerem zostaje Piotr Drewla - Prezes G. S. W tym okresie następuje reorganizacja rozgrywek piłkarskich w Polsce. W sezonie 1974/75 nowy podział administracyjny, doprowadza do nowych podziałów w sporcie a w szczególności w piłce nożnej i drużyna LZS "GRYF" Polanów występuje w kl. "A". W 1976r. drużyna zdobywa awans do rozgrywek okręgowych z których niestety spada w 1978 roku. Pełna mobilizacja zawodników i działaczy doprowadza do ponownego awansu do rozgrywek okręgowych ( banicja trwała tylko jeden sezon). Zdobycie awansu do okręgówki z myślą o tym aby pozostać tam na dłużej, wymagało do zarządu konkretnych działań. Urzędujący prezes, już jako Naczelnik Miasta i Gminy, doprowadził do zatrudnienia trenera - fachowca - absolwenta AWF Warszawa p. Mogielnickiego Andrzeja, zaczęła się budowa nowej drużyny na miarę naszych możliwości.
    W międzyczasie dotychczasowy Prezes rezygnuje ze względu na nadmiar pracy zawodowej, a jego funkcję przejmuje kierownik Cegielni - Górski Władysław, który od 1982r. współpracuje z p. Kuszem Michałem jako kierownikiem drużyny seniorów i trenerem juniorów" 1.
 

Rodzina :Syn Jerzego to Artur, a córka Beata.

 

Rodzeństwo: Wanda ( ur. 1945 r.)

 

Pochodzenie: II Linia Stanisława ( ur. 1753 r.) i dalej odgałęzienie od jego syna Kajetana ( ur. 1792 r. ) i jego drugiej żony Marcjanny z domu Żmaczyńska ( ur. 1840 ). Ojciec Jerzego to Witold ( ur. 1911 r. ) i mama Antonina z domu Rudziwanowska.

 

Źródło:

1. źródło

Copyright by Łukasz Przelaskowski 2010. Wykonanie: Anhor