Kontakt

mgr Łukasz Przelaskowski

telefon kontaktowy:

+48 - 782 - 213 - 727

e-mail: admin@rodprzelaskowskich.com


Skype: poszukiwaczeprzodkow

 


 

Inne źródła kontaktu:

linkedingoogleplus twitter

 


Fanpage:

facebookFundacja Rodu Przelaskowskich Herbu Srzeniawa

facebookPoszukiwacze Przodków - Łukasz Przelaskowski

  

Archiwiści rodowi

facebookŁukasz Przelaskowki


facebookJan Przelaskowski

Wyszukiwarka

Spis treści


 

10.06.2019 - Dnia 6 lipca 2019 roku planujemy zorganizować już III Zjazd Rodzin Przelaskowskich i dalszych krewnych z nazwiskiem powiązanych. Miejsce Owczarnia przy Podkowie Leśnej pod Warszawą. Gospodarzami zgodzili się zostać ponownie Pan Ireneusz Przelaskowski i jego małżonka Pani Barbara Tkaczyk-Przelaskowska udostępniając swoją pomoc, posesję i ciepłe serca dowodząc wsparcia dla tego wydarzenia, połączenia na nowo rodzin z trzech linii i ich pokoleń po 500-set latach.  Prelekcję poprowadzi Pan Łukasz Przelaskowski - piąty archiwista rodzinny, prezes Fundacji Rodu Przelaskowskich herbu Srzeniawa, historyk z wykształcenia, dziennikarz, pisarz. Zapraszamy na ten jeden dzień do spotkania, poznania się lepiej nam i naszym dzieciom przy ognisku i opowieściom o historii rodu. 

1. Data zjazdu:
 - 6 lipca 2019 roku w sobotę, godz. 12:00 do wieczora, Owczarnia, przy Podkowie Leśnej pod Warszawą, Polska.
 Adres: 
Posesja Państwa Przelaskowskich, Pani Barbary i Ireneusza.
ul. Książenicka 53a
05-807 Owczarnia
 
Można dojechać kolejką podmiejską z Warszawy Centralnej [ http://www.wkd.com.pl ] do Podkowy Leśnej i odbierzemy autem, wystarczy uprzednio poinformować, zadzwonić. 
 
2. Konakt z organizatorem Łukaszem Przelaskowskim - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skyp: poszukiwaczeprzodkow, tel. kom. +48 782 213 727 (jeśli nie będzie możliwości połączenia telefonicznego prosimy wysłać sms, a na pewno Pan Łukasz oddzwoni)
 
 
3. Prezentacja multimedialna podsumuwującą historię i badania odnośnie Rodu Przelaskowskich , podane tematy mogą troszkę ulec w kolejności:
A. 
- Zarys historyczny epok i wydarzeń, które wpłynęły na losy rodzin Przelaskowskich,
- Początki badań historii rodziny przez archiwistów, a także efekty ich poszukiwań,
- Historia przemieszczenia się trzech linii rodu Przelaskowskich,
- Znaczenie nazwiska Przelaskowski/a - etymologia,
- Zarys historii herbu Srzeniawa, jego znaczenie, odmiany oraz projekt nowej wersji,
- Wybrane postacie historyczne Przelaskowskich i ich osiągnięcia,
- Najstarsze cmentarze przodków,
- Skarb rodu Przelaskowskich 
- Badania i wyniki DNA osób z rodziny Przelaskowskich,
 
B. 
- Internetowa Strona rodu i jej znaczenie
- Zasady logowania i korzystania z drzewa genealogicznego
 
C
- Fundacja Rodu Przelaskowskich Herbu Srzeniawa i jej początek,
- Cele Fundacji,
- Podjęte zadania,
- Podjęte współprace,
- Magazyn historyczno-naukowy Młody Szreniawa i jego zadania,
- Założenia i plany na przyszłość,
 
D. 
- Propozycje do rozbudowy internetowej strony, sposobu jej funkcjonowania,
- j.w. co do drzewa genealogicznego,
- wstępne ustalenia na czwarty Zjazd, miejsce i czas,
 
 
 
Uwaga, ważne! 
1. Poza planowanymi ogniskami, grillami przy dobrej pogodzie możliwe zamówimy catering, stąd trzeba poinformować czy ktoś jest np. wegetarianinem w celu zakupu innego asortymentu na ww. grilla, ognisko, napoje, soki i tp.
Prosimy, aby zabrać ze sobą prowiant pod ognisko i napoje we własnym zakresie. 
2. Osoby nie mieszkające w Warszawie i pobliżu dokonują same rezerwacji w hotelach i je opłacają, jeżeli planują przyjechać w piątek i zostać do niedzieli.
3. Dla osób zainteresowanych możemy mieć na uwadze odwiedzeniem zasugerowanych miejsc np. Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki, Zamek Królewski 
4. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, porad dojazdu, informacji o miejsca parkingowe, pobliskich hotelach do rezerwacji, a może zechce pomóc w przygotowaniach prosimy kontakotwać się z Panem Łukaszem Przelaskowskim.
 
    Ważny jest dla nas mile spędzony czas, możliwość lepszego poznania naszych historii, przekazania młodszym pokoleniom pamięci o przodkach, radość z wydarzenia. 
 
Do zobaczenia na zjeździe.
Łukasz Przelaskowski
 
 
Uwaga! Prosimy zainteresowane osoby śledzić na bieżąco informacje w obecnych aktualnościach Strony Rodu Przelaskowskich, a także na innych portalach rodzinnych:
grupa na Facebooku rodziny Przelaskowskich - Пролесковские герба "Sreniawa" (Шренява)
 
nie bać się pytać, a jeśli ktoś ma ciekawe propozycje śmiało pisać tak, aby wszystko dobrze się udało :) 
 
* Wiadomość przeznaczona dla osób noszących nazwisko Przelaskowski/a, a także spokrewnionych np. ich mama, babcia lub dziadek ze strony mamy, taty lub dziadków nosili takie nazwisko bądź pradziadkowie.  
 
 
Łukasz Przelaskowski 
 

10.09.2018 - Dnia 1 września 2018 miało miejsce II spotkanie rodziny Przelaskowskich w Owczarni przy Podkowie Leśnej pod Warszawą ponownie pod opieką cudownych gospodarzy Państwa Ireneusza i Barbary Tkaczyk-Przelaskowskich. Więcej informacji o spotkaniu i propozycji do dalszych planów rozwoju Fundacji Rodu Przelaskowskich herbu Srzeniawa w Linku. Zapraszamy na kolejny 2019 rok do III spotkania :)

 


 

10.09.2018 - Na przełomie marca i kwietnia 2018 roku zostały utworzone i zaakcpetowane dwa hasła na Wikipedii powiązane z dwoma osbami noszącymi nazwisko Przelaskowski tj. Stanisław Przelaskowski i Wiktor Felicjan Przelaskowski

 


 

Copyright by Łukasz Przelaskowski 2010. Wykonanie: Anhor